O nas

Nasza organizacja powstała w lutym 2021r. i  prężnie się rozwija, zdobyła już spore grono odbiorców i zaufanych podopiecznych. Działamy lokalnie, regionalnie i ogólnokrajowo. Naszym głównym celem  jest  pomoc kobietom i matkom i dlatego też posiadamy cenne doświadczenia oraz wiedze w tym zakresie. Nasz Zespół składa się między innymi z  wykwalifikowanego Psychologa, Doradcę Zawodowego, Prawnika, Położną, Pedagogów, Fizjoterapeutów, Trenera Personalnego, Instruktora Samoobrony i Nauki Pływania, Ratownika Medycznego, Dietetyka i Kucharza, Kosmetologa i Wizażystkę. Współpracujemy również z innymi organizacjami – Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku, Biblioteką Miejską w Ciechocinku, Placówką Socjalizacyjna w Aleksandrowie Kujawskim , z Klubem Młodzieżowym w Raciążku , Sanatorium „Julianówka” w Ciechocinku. Mamy, również przyjemność działać z organizacjami pozarządowymi takimi jak: DKMS, OWES w Toruniu, Nasza Ostoja w Ciechocinku, Klub Motocyklowy „Boruta” w Aleksandrowie Kujawskim, Polski Fundusz Fundraisingowy w Toruniu, Lex Lupus w Toruniu, Tilia w Toruniu,w związku z tym posiadamy odpowiednie pomieszczenia i partnerów do organizowania zajęć szkoleniowych. Brałyśmy również udział w licznych akcjach charytatywnych i prowadzimy konsultacje oraz poradnictwo okołoporodowe. Nasza kadra jest nakierowana na ciągły rozwój i skuteczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych.  Nasz zespół projektowy składa się z kobiet i mężczyzn z doświadczeniem mniejszym lub większym w ratowaniu rodzin z dysfunkcjami. Większość z nas posiada swoje rodziny, a w otaczającym nas kręgu spotkaliśmy się już z wykorzystywaniem i przemocą przemocą rodzinie. 

Braliśmy udział w projektach wspierania rozwoju kobiet, matek samotnie wychowujących dzieci, kobiet borykających się z Endometriozą czy bezpłatnego poradnictwa. Każdy z Nas posiada odpowiednie wykształcenie pozwalające realizować powyższe inicjatywy. Praca z ludźmi to Nasza pasja i misja życiowa. Naszą wartością i celem jest także rozwój trzeciego sektora, dlatego szkoleniowo i doradczo chcemy wspierać inne organizacje pozarządowe, szczególnie w dziedzinie planowania projektów i zarządzania nimi. W dalszym ciągu kobiece interesy i punkt widzenia są pomijane, a kobiety nie biorą równego udziału we władzy, polityce, ekonomii i karierze.  W Polsce przez stan pandemii zostały pozamykane oddziały położnicze,  a co za tym idzie edukacja i opieka kobiet i nastolatek wymaga uwagi. Ośrodki pomocy i wsparcia zostały ograniczone dla społeczeństwa, a przemoc domowa rośnie. Dlatego Nasza organizacja dzięki odpowiednio wykwalifikowanej kadrze, doświadczeniu, strategii, kontaktom i odpowiednim miejscu do organizacji zadań projektowych jest w stanie rozwiązać tego typu problemy społeczne lokalnie jak i oddziaływać w skali regionu poprzez media społecznościowe, wydawanie e-booków czy prowadzenie platformy e-lerningowej. 

Na tą chwilę udzielamy pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej w postaci porad psychologicznych. Dostarczamy wiedzę , istotne kompetencję psychospołeczne i wychowawcze oraz wspieramy psychologicznie matki samodzielnie wychowujące dzieci. Wspieramy również dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Prowadzimy warsztaty kulinarne. Organizowaliśmy Akcje charytatywne : Motoserce w Ciechocinku i w Aleksandrowie Kujawskim z DKMS,  a także zbiórkę pieniędzy w Radziejowie dla chorego Bruna. Bierzemy udział, również w ogólnopolskiej inickatywie umieszczania „Różowych Skrzyneczek” w Szkołach. Wspieramy rozwój zawodowy kobiet.  Prowadzimy stronę  z cyklem porad dla każdego : ciąża, macierzyństwo, zdrowy styl życia.

Jak działamy?

0
Lata pracy
0
Zrealizowanych inicjatyw i podjętych działań