Szmaragdowy Paw 2024,Nagrody Certyfikat „Organizacja sprawdzona”

Certyfikat „Organizacja sprawdzona”Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w gali organizowanej przez KPFOP w Hotelu Filmar w Toruniu. Zostaliśmy wyróżnieni z wielu organizacji działających na terenie województwa. Otrzymaliśmy jako Stowarzyszenie Certyfikacje – „Organizacja sprawdzona”. Dziękujemy za zaufanie!

Certyfikat „Organizacja sprawdzona” to pomysł Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych na wyróżnianie tych stowarzyszeń i fundacji z regionu, które prowadzą profesjonalną działalność pozarządową, a także zachęcają do niej innych i angażują się na rzecz III sektora. To pierwsza taka inicjatywa w województwie, a nawet w kraju od 2017 roku .Certyfikat jest przyznawany przez Kapitułę powołaną przez Federację, w skład której wchodzą przedstawiciele sektora pozarządowego oraz publicznego i biznesu.Otrzymanie wyróżnienia jest warunkowane spełnianiem przez organizacje konkretnych standardów związanych z zarządzaniem, transparentnością i jakością podejmowanych działań oraz współpracy z otoczeniem.

Finałem spotkania były warsztaty podzielone na różne bloki tematyczne. My zawitaliśmy na: Agata Krupa – „Przystąpić, czy nie przystąpić do Federacji?”, a Klaudia Bednarska „Jak tworzyć miejsce przyjazne wolontariuszom?”.